Forum PickupArtist

Situatie dificila.

Alex9720

• *
  • 2
  • Incepator in acest domeniu.
    • Vezi Profilul
Situatie dificila.
« : Iunie 15, 2018, 10:48:52 p.m. »
Salutare,am o problema in legatura cu care as vrea sa va cer o opinie.Fosta mea iubita era o persoana rusinoasa,timida,nu se simtea confortabil aratandu si afectiunea fata de mine in public.A fost o situatie mai complicata,vorbisem cu ea in luna mai ca in iunie,cand va veni la majoratul unei prietene,sa iasa afara 15 minute sa se vada cu mine,in conditiile in care eu am domiciliul la 2 pasi de localul unde a fost majoratul.In seara majoratului,i am zis sa iasa si a zis ca nu mai iese ca ii este rusine de tatal fetei al care majorat se desfasura,ca cica nu ar vrea sa afle ca are iubit,in conditiile in care ea are 19 ani si eram de 9 luni impreuna.Si pe langa asta,ea nu cunostea persoanele invitate in afara de gazda si parinti,tatal sarbatoritei e prieten cu mama fostei iubite dar ea stia de relatia noastra ...dupa ne am certat si ne am despartit luni.Ea a sters poreclele pe messenger si nu a mai dat niciun semn de viata.Credeti ca am procedat corect sau ar fi trebuit sa ii accept aceasta timiditate?Pe mine m a deranjat ca ea a zis in mai o chestie si alta in iunie .... ca cica ea a venit la majorat nu sa se vada cu mine,ca si asa,noi ne vedeam foarte rar ca ea e de la tara si eu din oras ... si,ea,spre deosebire de mine,cand zic una si dupa o dau la intors se supara si imi reproseaza mai orice.

The Roue

• 109
  • Master of love
    • Vezi Profilul
Re: Situatie dificila.
« Răspuns #1 : Iunie 18, 2018, 07:21:24 p.m. »
Bine ai venit pe forum.

Ce s-a intamplat a fost in felul urmator ea a reactionat in functie de comportamentul tau.
- Ai cere unei femei sa faca o actiune fara un grad de confort ridicat duce la o lipsa de actiune
          - Cand ii ceri ceva inainte sa fie confortabila ea va zice nu..ea e timida pentru ca nu e confortabila.

Cand te-a refuzat te-ai certat cu ea ceea ce arata reactivitate. Reactivitatea respinge o femeie.
Cand o femeie iti da indicatori negativi trebuie sa ii dai si tu indicatori negativi, tachineaza-o cand face ceva ce nu iti place.
https://www.youtube.com/watch?v=W7QVE3Q6YeM - tachinari

Alt lucru important este sa nu te bazezi pe o femeie sa faca ce zice, ele sunt finte emotionale..variaza de la o zi la alta si daca te astepti sa faca ce o zis acum o luna fara ca sa ai o relatie sexuala dezvoltata cu ea....putin probabil.

Din experienta asta poti lua 3 lucruri importante.
1 - Fac femeia confortabila inainte sa ii cer ceva
https://www.pickupartist.ro/articole-seductie/confort-partea-a-ii-a
https://www.pickupartist.ro/despre-cum-abordezi-o-femeie/puncte-comune-prima-faza-a-confortului
  - Aici ai cum

2 - Cand imi da indicatori negativi (refuzuri, lipsa de actiune, se ia de mine, comenteaza...) ii dau tachinari (indicatorii mei negativi)
- https://www.youtube.com/watch?v=W7QVE3Q6YeM - tachinari 
   - Cum sa faci tachinari

3 - Nu iau o femeie in serios, se schimba de la moment la moment zi la zi.

Acum esti intr-o pozitie dezanvatajoasa cu ea, ea te percepe sub ea la nivel inconstient.

Ce iti recomand este la lucrezi la dezvoltarea ta personala:
- fa sport
- adopta un stil mai atractiv
- du-te la evenimente, experiente interesante
- socializeaza cu cat mai multa lume
- cauta 2 amice atractive cu care sa iesi in oras
- gaseste-ti un hobby

Daca faci astea vei deveni un barbat mai bun, atractiv si femeile vor veni la tine ...printre care si fosta asta.

« Răspuns #2 : Iunie 20, 2018, 07:50:41 p.m. »
Salutare,am o problema in legatura cu care as vrea sa va cer o opinie.Fosta mea iubita era o persoana rusinoasa,timida,nu se simtea confortabil aratandu si afectiunea fata de mine in public.A fost o situatie mai complicata,vorbisem cu ea in luna mai ca in iunie,cand va veni la majoratul unei prietene,sa iasa afara 15 minute sa se vada cu mine,in conditiile in care eu am domiciliul la 2 pasi de localul unde a fost majoratul.In seara majoratului,i am zis sa iasa si a zis ca nu mai iese ca ii este rusine de tatal fetei al care majorat se desfasura,ca cica nu ar vrea sa afle ca are iubit,in conditiile in care ea are 19 ani si eram de 9 luni impreuna.Si pe langa asta,ea nu cunostea persoanele invitate in afara de gazda si parinti,tatal sarbatoritei e prieten cu mama fostei iubite dar ea stia de relatia noastra ...dupa ne am certat si ne am despartit luni.Ea a sters poreclele pe messenger si nu a mai dat niciun semn de viata.Credeti ca am procedat corect sau ar fi trebuit sa ii accept aceasta timiditate?Pe mine m a deranjat ca ea a zis in mai o chestie si alta in iunie .... ca cica ea a venit la majorat nu sa se vada cu mine,ca si asa,noi ne vedeam foarte rar ca ea e de la tara si eu din oras ... si,ea,spre deosebire de mine,cand zic una si dupa o dau la intors se supara si imi reproseaza mai orice.

Sincera mea parere este sa ti vezi de drumul tau..Iti pierzi  timpul cu femei care nu stiu ce vor sau care au diferite probleme emotionale.

Probabil ea are si pe altul in acest moment, in timp ce tu suferi .

Si ca o chestie, o femeie cu mine poate sa fie pasionala, horny, dezinhibata si cu tine poate sa fie fix invers.Depinde si de cum o faci sa se simta.

The Roue

• 109
  • Master of love
    • Vezi Profilul
« Răspuns #3 : Iunie 21, 2018, 04:09:29 p.m. »
Important este ca din experienta asta sa inveti ceva si sa fii mai bun.