Forum PickupArtist

Presiunea socială simţită de femeile singure în timpul sărbătorilor

The Roue

• 109
  • Master of love
    • Vezi Profilul
O chemă Andreea, Andreea nu este numele ei real.

Andreea de sărbători s-a dus acasă să îşi viziteze părinţii şi rudele, poate și să mai iasă cu cercul ei de prietenii..dar afară este prea frig...Andreea nu a stat prea mult pe afară.....Ai observat ceva interesant la programul ei?

TIMPUL LIBER PE CARE ÎL ARE!

Ok, să zicem că Andreea este interesată de dezvoltarea ei personală şi cu cele 5,6 ore în care nu face nimic decide să citească ceva....2,3 ore cu cartea în mână şi după aia ce crezi că face?

Iese prin oraş...majoritatea magazinelor sunt închise şi dacă nu sunt închise şi decide să meargă la o cafea ce crezi că face la cafea?   Să zicem că ignoră telefonul totalmente şi vorbeşte 4,5 ore încontinuu cu prietenele ei dar când ajunge acasă care crezi că este prima ei ocupaţie?

SOCIAL MEDIA, FACEBOOK, INSTAGRAM....Da, cu asta îşi ocupă timpul tipele de sărbători. După orice carte, vizită, plimbare, serial ea va intra pe social media.
(Dopamina declanşată de social media oferă aceeaşi dependenţă ca şi un drog. După ani de consumat facebook, instagram căile ei neuronale au format un obicei în a sta pe social media)

MULT TIMP LIBER + SOCIAL MEDIA = Presiune socială inconştientă în a-şi găsi un partener

Când vede poze cu prietenele ei cu multe cadouri de la iubiţii lor ce crezi că simte ea? Când vede cum alţii sunt fericiţi împreună şi ea nu are pe nimeni? Sau când rudele ei o întreabă dacă are un iubit sau unde este iubitul ei ce crezi că se întâmplă în corpul şi mintea ei?

Apare Cortizol, hormonul stresului, femeia va căuta diverse modalităţi de a scăpa de acest stres conştient sau inconştient, mănâncă mai mult, se uită la mai multe seriale, vorbeşte cu lume cu care nu a mai vorbit, SE GÂNDEŞTE SĂ SE ÎMPACE CU FOSTUL, CAUTĂ ÎN MOD CONŞTIENT SAU INCONŞTIENT UN PARTENER prin care să diminueze această stare stresantă.

Factorii externi din această perioadă pun presiune pe femeie, astfel apare o modificare a comportamentului ei ca răspuns la acest stres. Răspunsul ei la acest stres conştient sau inconştient produc diferite răspunsuri la femei dar majoritatea folosesc ca primă metodă căutarea unui partener. Dacă nu mă crezi întreabă pe tipele singure câte s-au uitat la pozele cu fostii în această perioadă, raţia pe care am găsit-o eu a fost 7 din 10.

Ce înseamnă asta pentru comunitatea de pickup?
Înseamnă că game-ul online este în floare!!!
Femeile singure îşi petrec chiar foarte mult timp pe medile de socializare şi sunt într-o dispoziţie emoţională mai deschisă la game.

Sper că în secunda asta nu mai citeşti şi te-ai apucat să dai 30 de friend request-uri și 10 mesaje la 10 tipe.

Nu recomand game-ul online pentru că îţi atrofiezi celelalte elemente non verbale şi para verbale + capacitatea de a folosi game-ul instant şi să fii creativ....dar....timpuri speciale ...cer măsuri speciale....

DESCHIDE PRINTR-O OBSERVAŢIE LEGAT DE CE A POSTAT, POSTEAZĂ....DESCHIDE CU UN PUSH PULL (compliment: "ai un stil fain" + descalificare: "păcat că de obicei nu mă înteleg cu tipele cărora le place negrul") DESCHIDE CU ORICE, DAR DESCHIDE!

Închide acum acest articol şi pune-te pe game online, ai factorii externi în favoarea ta!

Nu lăsa pe mâine oportunităţile de azi!

« Ultima Modificare: Decembrie 27, 2017, 06:28:15 p.m. de The Roue »

Otto

Re: Presiunea socială simţită de femeile singure în timpul sărbătorilor
« Răspuns #1 : Februarie 28, 2018, 12:55:38 p.m. »
1. ai greșit sectia  :-* :-* :-* ;D ;D

2. imi place că ai analizat bine comportamentul si personalitatea femeilor dar inainte să postezi asta te-ai gandit să analizezi si viata bărbaților care nu prea au femei ? ei zic că cel mai bine e să incerci pe facebook după ce ai multe optiuni in viața reală, experiență si intelegi mintea femeilor atat pe facebook cat si in viața reală desigur.

The Roue

• 109
  • Master of love
    • Vezi Profilul
« Răspuns #2 : Martie 01, 2018, 11:41:18 p.m. »
1. ai greșit sectia  :-* :-* :-* ;D ;D

2. imi place că ai analizat bine comportamentul si personalitatea femeilor dar inainte să postezi asta te-ai gandit să analizezi si viata bărbaților care nu prea au femei ? ei zic că cel mai bine e să incerci pe facebook după ce ai multe optiuni in viața reală, experiență si intelegi mintea femeilor atat pe facebook cat si in viața reală desigur.

Se vede ca nu stii exeperienta mea din spate si ca vorbesti din subiectivism personal.
Plus ca nu te-ai obosit sa intrebi ce si cum inainte sa postezi.

Din ce vad in postarile tare este o nuanta de ura si frustrare care acum o cauti sa o directionezi in mod subconstient....este ok toti am trecut prin asta si eu acum 6 ani.

Un lucru ce am invatat atunci este sa las orgoliul si sa incep sa ma intreb daca ceea ce cred despre lume este adevarat sau este rezultatul frustrarilor si mainiei mele. Pana la urma modul in care vezi lumea nu este alt ceva decat rezultatul experientelor, decizilor trecute.....daca esti multumit de rezultatele tale tine-o tot asa.

Daca vrei mai mult intreaba-te daca as lasa acest bagaj emotional negative in spate ce as putea invata si cum as putea vedea lucrurile diferit?

Multumesc, chiar am postat in sectiune gresita.

Otto

« Răspuns #3 : Martie 02, 2018, 12:49:52 a.m. »
Păi dacă ai postat nu muti subiectul la sectia potrivită? ( doar intreb  :) ).

Logic că nu-ți știu experiența si nici nu ți-o neg ... ce te-am intrebat eu e dacă postul ăsta chiar e bun pentru cei care n-au femei in viața reală . . pentru că tu practic ii motivezi să inceapă să facă pu pe facebook ... la asta mă refeream.

Referitor la ura si orgoliul ...  și eu sunt incepător in seductie, nu neg asta ... de-asta sunt aici doar ... dar mă pricep puțintel in dezvoltare personală pentru că am ceva ani de cand o practic ( 4-5 cred ).

Cu toate că nu iau toate lucrurile de bune ( ca de exemplul ideile irealiste si pozitiviste , majoritatea mi se pare doar niște gunoaie ) ... dar găsesc si niște idei indirecte care se potrivesc perfect cu caracterul si personalitatea mea.

apropo, referitor la PM-ul care ți l-am dat, n-am primit niciun răspuns inapoi  >:(

The Roue

• 109
  • Master of love
    • Vezi Profilul
« Răspuns #4 : Martie 03, 2018, 04:50:39 p.m. »
Păi dacă ai postat nu muti subiectul la sectia potrivită? ( doar intreb  :) ).

Logic că nu-ți știu experiența si nici nu ți-o neg ... ce te-am intrebat eu e dacă postul ăsta chiar e bun pentru cei care n-au femei in viața reală . . pentru că tu practic ii motivezi să inceapă să facă pu pe facebook ... la asta mă refeream.

Referitor la ura si orgoliul ...  și eu sunt incepător in seductie, nu neg asta ... de-asta sunt aici doar ... dar mă pricep puțintel in dezvoltare personală pentru că am ceva ani de cand o practic ( 4-5 cred ).

Cu toate că nu iau toate lucrurile de bune ( ca de exemplul ideile irealiste si pozitiviste , majoritatea mi se pare doar niște gunoaie ) ... dar găsesc si niște idei indirecte care se potrivesc perfect cu caracterul si personalitatea mea.

apropo, referitor la PM-ul care ți l-am dat, n-am primit niciun răspuns inapoi  >:(

Otto momentan suntem in training de 3,4 zile.
Ti-am timis un PM in care am mentionat ca dupa ce terminam trainingul, luni, voi reveni cu un PM.